top of page
logo Galeria Optyki
  • Zdjęcie autoraMichał Marciniak

Jak dobrać okulary korekcyjna dla dzieci!

Zaktualizowano: 19 lut 2023

Dobór okularów korekcyjnych dla dzieci jest procesem skomplikowanym, który wymaga zaangażowania zarówno dziecka, jak i opiekuna. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą pomóc w dobieraniu okularów korekcyjnych dla dzieci:


 


1. Skonsultuj się z okulistą: Przed podjęciem decyzji o zakupie okularów dla dziecka, warto skonsultować się z okulistą. Lekarz okulista będzie w stanie przeprowadzić badanie wzroku i zdiagnozować ewentualne problemy z widzeniem.


2. Wybierz odpowiedni model okularów: Okulary dla dzieci powinny być wygodne, lekkie i łatwe do noszenia. Ważne jest, aby wybrać okulary, które pasują do kształtu twarzy dziecka oraz jego stylu życia (np. okulary sportowe).


3. Wybierz odpowiedni rodzaj szkieł: Rodzaj szkieł zależy od wady wzroku. Okulista powinien doradzić rodzaj szkieł i ich parametry, takie jak indeks załamania światła czy powłoki antyrefleksyjne.


4. Upewnij się, że okulary są dobrze dopasowane: Okulary dla dzieci powinny być dobrze dopasowane do nosa i uszu, aby nie spadały z twarzy dziecka i nie powodowały dyskomfortu.


5. Zachęcaj dziecko do noszenia okularów: Dzieci mogą mieć trudności z zaakceptowaniem okularów, zwłaszcza jeśli są to ich pierwsze okulary. Warto rozmawiać z dzieckiem o korzyściach wynikających z noszenia okularów i zachęcać je do ich noszenia.


6. Regularnie kontroluj stan okularów: Okulary dla dzieci powinny być regularnie kontrolowane i dostosowywane do zmieniającej się wady wzroku. Ważne jest, aby również dbać o stan okularów i regularnie je czyścić.


7. Dobieranie okularów korekcyjnych dla dzieci może być wyzwaniem, ale korzyści wynikające z poprawy ich widzenia są bezcenne. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie okulary dla dziecka i zadbać o to, aby nosiło je regularnie.

Comments


bottom of page